Sla navigatie over
afbeelding

Grote verschillen in gladheidsbestrijding tussen gemeenten

30 januari 2019

Thema Assetmanagement

Thema Gladheidsbestrijding

Redactie

Zwarte wegen gaan soms bij de gemeentegrens over op besneeuwde wegen. Hoe kan dat?

SneeuwHet AD vroeg Marc Eijbersen van CROW naar de oorzaak hiervan.
 
“Gemeenten zijn autonoom en kunnen zelf keuzes maken over welke wegen wel of niet zwart moeten worden. Ook is gladheidsbestrijding vaak een kwestie van geld. Strooimachines bijvoorbeeld worden bij gemeente A eerder vervangen dan bij gemeente B."
 

Paraat staan

Toch staan veel gemeenten volgens Marc Eijbersen wel paraat voor sneeuw- en gladheidsbestrijding.
“Voor de individuele verkeersdeelnemer natuurlijk heel vervelend, maar we zijn in Nederland nogal verwend. En er wordt nogal snel geklaagd. De wegen moeten hier zwart zijn, is wat onterecht de gedachte. Terwijl wij het goed voor elkaar hebben. Ook in vergelijking met omliggende landen".
 
Dat de snelwegen er weer snel ‘zwart’ bijliggen, komt doordat Rijkswaterstaat goed voorbereid de winter in gaat. Zij hebben beschikking over 546 strooiwagen en 350 sneeuwploegen. Daarnaast zijn er 800 chauffeurs en 400 mensen voor de coördinatie en het laden van de strooiwagens.
 
CROW ondersteunt de gladheidbestrijders al ruim 30 jaar om de gladheidbestrijding in de winter zo effectief en efficiënt mogelijk uit te voeren. Onder andere met de ‘Opleiding Coördinator Gladheidbestrijding’. Daarmee dragen we bij aan de bereikbaarheid en verkeersveiligheid van Nederland.
 

Links

Lees het artikel in het AD
Lees meer over Gladheidsbestrijding bij CROW.
Bekijk hier de opleiding Coördinator Gladheidsbestrijding.
 

Delen via