Thema Asfaltverhardingen
Thema Assetmanagement
Redactie
Een interview met CROW'er Reinier Trommel over hét tweejaarlijkse evenement waar alle kennis over infratechniek bij elkaar komt.
De belangstelling voor bijdragen (papers) is al groter dan vorig jaar, maar volgens Reinier Trommel van CROW mogen nog wel meer opdrachtgevers hun gezicht laten zien op het congres. We zijn nog op zoek naar specialisten, projectleiders, beleidsmakers en managers op het terrein van infra van gemeenten en provincies.
Wat gebeurt er op de CROW Infradagen?
De CROW Infradagen zijn bedoeld voor iedereen die wil weten wat er gebeurt in wegenbouwkundig Nederland. Op de Infradagen wordt state of the art-kennis op het gebied van infra uitgewisseld, zowel technisch diepgaande kennis als kennis op beleidsmatig niveau. Het gaat om recente resultaten van onderzoek, nieuwe inzichten en ideeën op en over specifieke terreinen als funderingstechnieken, asfaltverwerking en betonconstructies en op onderwerpen als assetmanagement, circulariteit en duurzaamheid. Niet in de laatste plaats zijn de Infradagen het moment om te netwerken. Uitspraken van deelnemers van de vorige editie waren onder andere dat men ongeacht het programma de volgende keer zeker weer zouden komen.
Wordt het anders dan twee jaar geleden?
We hebben dit jaar het thema ‘De effecten van klimaatverandering op de infra’. Het betreft een relevant onderwerp voor vrijwel iedereen die werkzaam is in de infra; van technische functionarissen tot beleidsmakers en bestuurders. Het is voor de CROW Infradagen van belang dat er een mooie mix is tussen deelnemers van opdrachtgevende partijen, kennisinstituten en opdrachtnemende partijen. Uit de evaluatie van twee jaar geleden bleek dat er soms iets teveel is gefocust op de technische onderwerpen. Daardoor was er veel interesse vanuit marktpartijen zoals aannemers en ingenieursbureaus. Maar vertegenwoordigers van opdrachtgevers slaan steeds meer aan op andere meer beleidsmatige en financiële onderwerpen en die waren toentertijd ondervertegenwoordigd.
Hoe probeert CROW meer vertegenwoordigers van opdrachtgevers te trekken?
We gaan op het congres meer lezingen organiseren over thema’s die opdrachtgevers prikkelen, zoals assetmanagement, opdrachtgeverschap, samenwerking en circulariteit. Zo wordt een sessie ingericht over de marktvisie, waarbij aan de orde is op welke wijze opdrachtgevers en opdrachtnemers daar in de praktijk invulling aan kunnen geven. Een andere sessie gaat over circulairiteit in de infra; een onderwerp dat bij opdrachtgevers hoog op de agenda staat.
En verder?
Het overkoepelende thema van de CROW Infradagen 2018 is klimaat. Dat is voor iedereen interessant. Want wat betekent de klimaatverandering voor de infrastructuur? Hoe ga je om met de riolering en waterberging? Wat gebeurt als een weg onder water komt te staan? En hoe ga je als opdrachtgever om met de risico’s?
In maart 2018 komt de begeleidingscommissie bijeen om de definitieve thema’s van het programma te bepalen. Begin mei 2018 wordt het definitieve programma bekend gemaakt met meer informatie over de verschillende sessies.
Vroegboekkorting t/m 31 maart 2018
Weet u nu al dat u erbij wilt zijn? Schrijf u dan snel in voor 31 maart 2018 en u ontvangt € 50,- vroegboekkorting op het normale inschrijftarief. Meld u nu aan via de congrespagina.
Delen via