Thema Assetmanagement
Redactie
Na de aankondiging tijdens InfraTech in januari is op 11 maart tijdens de Bruggendag 2021 het Platform Bruggen gelanceerd. De lanceringshandeling vond plaats door Bernard Wientjes, voorzitter van de Taskforce Bouwagenda.
Na de aankondiging tijdens InfraTech in januari is op 11 maart tijdens de Bruggendag 2021 het Platform Bruggen gelanceerd. De lanceringshandeling vond plaats door Bernard Wientjes, voorzitter van de Taskforce Bouwagenda. Hiermee is het startschot gegeven voor het Platform dat door de Nederlandse Bruggenstichting en CROW wordt gefaciliteerd.

Voor wie is het Platform?
Het platform bestaat uit leden. Iedereen uit de branche kan lid worden van het platform en deelnemen aan activiteiten en werkgroepen. Initiatiefnemers van het Platform bruggen bestaan uit deskundigen op het vakgebied vanuit de opdrachtgevers, adviseurs en opdrachtnemers.
Wat doet het Platform?
Als eerste is sinds 11 maart de website in de lucht. Op deze website kan je terecht voor:
- nieuws van het platform zelf en vanuit de bruggensector
- events in de bruggensector (congressen, seminars etc.).
- Per thema een overzicht van de bestaande initiatieven in de bruggensector (zeg maar een soort startpagina functie).
Wat kan je de komende tijd van ons verwachten?
Vanaf de lancering gaan we aan de slag met de volgende zaken:
- Maken van samenwerkingsafspraken met bestaande initiatieven (zoals met NEN, Platform Stalen Bruggen, Platform Voegovergangen en Opleggingen etc.)
- Organiseren van bijeenkomsten
- Vormgeven van een online kennisbank
- Opzetten van thematische projecten/werkgroepen
- Opnemen kennis in CROW (en NEN) kennisinfrastructuur
- Cursussen/trainingen
- Helpdesk
- Vormgeven van een ‘innovatie ecosysteem’ voor het versnellen van bruginnovaties

Delen via