Sla navigatie over
afbeelding

CROW onderzoekt mogelijkheden blockchain

1 december 2020

Thema Assetmanagement

Thema Datagedreven assetmanagement

Redactie

Hoe zet je blockchain in om gegevens over je areaal te delen? Dat is het onderwerp van een onderzoeksproject van softwareleverancier Semmtech waar CROW ook aan meedoet.

Tegenwoordig kunnen transacties over centrale informatiebronnen als blocks worden opgeslagen in een lijst met verwijzingen naar elkaar, de chain. De blockchain vervangt de rol van een centrale autoriteit die controleert wie, wanneer, welke data heeft gebruikt.

Een voorbeeld is het delen van data over een bouwproject. De opdrachtgever deelt data over bestaande infrastructuur en gebouwen in een projectgebied. In de blockchain is te volgen wie wanneer welke wijzigingen heeft aangebracht. Vooral voor het delen van grote hoeveelheden data, waar email niet geschikt voor is, is het gebruik van blockchain een uitkomst.

Meer informatie

Wil je meer lezen over het gebruik van blockchain de bouw, ga da naar de website Bouwberichten.nl. Heb je een vraag over het gebruik van blockchain? Neem dan contact op met Elisabeth Klören via elisabeth.kloren@crow.nl.  
 

Delen via