Sla navigatie over

Kom ook naar de workshop 'Best practices' voor de vergevingsgezinde weg

5 juni 2013

Redactie

Op 27 juni 2013 organiseert CROW Platform ‘Vergevingsgezinde weg en omgeving’ een workshop waarin inhoudelijke kennis wordt uitgewisseld over de resultaten van (wetenschappelijk) onderzoek, (internationale) ontwikkelingen en richtlijnen naar bermverhardingen en (duurzame) geleideconstructies.

Aanmelden voor de workshop 'Best practices' voor de vergevingsgezinde weg is niet meer mogelijk.

De workshop vindt plaats in het rayon Tubbergen van Provincie Overijssel (Almeloseweg 67, Tubbergen). Tussentijds vindt bezoek plaats aan proefopstellingen (‘best practices’) van duurzame geleideconstructies en andere (landschappelijke) maatregelen langs de N746 en N343. We gaan daarbij in op de resultaten van aanvullend onderzoek naar de invloed en veiligheid van de afscherming op de rijbaanpositie.

Wat doet CROW Platform ‘Vergevingsgezinde weg en omgeving’?

CROW Platform ‘Vergevingsgezinde weg en omgeving’ is sinds enkele jaren actief als vraagbaak voor wegbeheerders bij het initiëren en begeleiden van onderzoek op risicovolle wegen en het uitdragen van kennis en ervaring. Dit platform bestaat uit deskundigen van SWOV, TNO, RWS-DVS, de provincies Zeeland en Overijssel, de gemeente Apeldoorn, RHDHV, en CROW. In de rol van netwerker verbindt het CROW-platform de wegbeheerder aan marktpartijen rond innovatieve producten, zoals de Kosten Effectieve Maatregelen (KEM).

Programma CROW Platform ‘Vergevingsgezinde weg en omgeving’

12.00 uur Inloop lunch
12.30 uur Welkom en introductie door Provincie Overijssel en CROW

12.45 uur Vergevingsgezinde weg en omgeving: Waar gaat het vanmiddag om en wat is de rol
van het CROW-platform? Peter Morsink, senior adviseur Ruimte en Mobiliteit bij RHDHV

13.00 uur Bermongevallen, hoe vaak komen ze voor en wat zijn de oorzaken?
Robert Louwerse, onderzoeker verkeerskundig ontwerp & verkeersveiligheid bij SWOV

13.30 uur Adequate inrichting van bermen voorkomt ongevallen
Maartje de Goede, wetenschappelijk onderzoeker mobiliteit bij TNO

14.00 uur Introductie locatiebezoek
Peter van Hoek en Henk Bolding, Provincie Overijssel

14.15 uur Locatiebezoek proefopstellingen (incl. transfer)
16.00 uur Reflectie op locatiebezoek
16.30 uur Afsluiting en borrel

Kosten
De bijdrage aan deze workshop bedraagt € 45,- p.p. (excl. BTW). Dit is inclusief lunch en vervoer naar de proefopstelling vanaf de workshoplocatie.

Delen via