Sla navigatie over
afbeelding

Rekenmodule Rijkswaterstaat voor indexering van DBFM contracten beschikbaar

17 maart 2017

Thema UAV en RAW

Redactie

Rekenmodule voor UAVgc aangevuld met module voor DBFM-contracten.

Rijkswaterstaat werkt in een groot deel van door haar opgestelde langlopende UAV-gc- en DBFM-contracten met indexatie. De opdrachtnemer wordt geacht voor verrekening een declaratie in te dienen. Deze hoort vergezeld te gaan van een onderbouwing van het te verrekenen bedrag.
 
Om de indexatieberekeningen van opdrachtnemers op een efficiëntere wijze te controleren zijn door de afdeling Projectbeheersing van Rijkswaterstaat, Grote projecten en Onderhoud (GPO) twee rekenmodules ontwikkeld. Een rekenmodule voor UAVgc-contracten bestaat al meer dan een jaar. Daar is nu een rekenmodule voor DBFM-contracten bijgekomen.
 

Voordelen van deze rekenmodules

  • eenmalige invoer van projectgegevens
  • controle op de integriteit van de ingevoerde gegevens
  • Standaard rapportages
  • UAVgc: automatisch importeren van termijnbedragen en termijnvervaldata (vanuit Excel)
  • UAVgc: automatisch importeren van de actuele CROW indexcijfers (vanuit intranet RWS)

 
Rijkswaterstaat stelt opdrachtnemers in de gelegenheid om deze rekenmodules te gebruiken. Dit kan voor opdrachtnemers tijd besparen bij het opstellen van de indexeringsberekening. Het hele proces van indexeringsberekening verloopt bovendien efficiënter omdat met een beproefde berekeningsmethode wordt gewerkt.

Zowel CROW als Bouwend Nederland zien voordelen in het gebruik van deze rekenmodules door de opdrachtnemers.
 

Beschikbaar via Rijkswaterstaat

De rekenmodules DBFM en UAVgc inclusief  de actuele CROW indexcijfers voor de UAVgc-rekenmodule zijn beschikbaar via het intranet van Rijkswaterstaat bij de afdeling Adviseurs Projectbeheersing van Rijkswaterstaat Grote Projecten en Onderhoud (GPO).

Opdrachtnemers die interesse hebben in het gebruik van deze rekenmodule kunnen deze opvragen bij de Contractmanager van het betreffende project.
 

Delen via