Sla navigatie over
afbeelding

Geslaagde eerste Praktijkmiddag Bouwteams

27 maart 2024

Thema Aanbesteden

Thema UAV en RAW

Redactie

De eerste Praktijkmiddag Bouwteams krijgt een 8,1 als rapportcijfer van de ruim twintig deelnemers. De bijeenkomst was een mooie mix van inhoud, praktijk en ervaringen delen.

We schrijven januari 2023, InfraTech Rotterdam. Rob Luiten en Maurice Wielink verzorgen twee drukbezochte kennissessies rondom het thema Werken in een Bouwteam. De geïnteresseerde deelnemers stelden veel vragen, mede dankzij de goede sfeer tijdens de sessies. Het was duidelijk dat het onderwerp leefde en dat een bouwteam goed in de praktijk toepassen makkelijker gezegd dan gedaan is. Dat nodigde uit om als CROW-collega's na afloop door te praten over hoe we daarin verder ondersteuning kunnen bieden. Die nazit heeft erin geresulteerd dat CROW met een concreet plan aan de slag is gegaan om het thema bouwteams verder uit te werken. Een hele fijne samenwerking met mooi resultaat.

Het bouwteam is populair

Er is veel animo om samen te werken in bouwteams. Dat zien we in de cursus Twee-fasen aanbesteden: Bouwteams, maar ook in een reeks van andere activiteiten die CROW heeft georganiseerd om deze samenwerkingsvorm uit te diepen. Denk aan de Masterclass Bouwteams, diverse blogs over dit onderwerp, een whitepaper van Rob Luiten en we hebben zelfs een podcast opgenomen. Je vindt deze terug onder het thema Bouwteams

Het goed toepassen in de praktijk roept veel vragen op. Door het aanbieden van deze praktijkmiddag brengen we oud-cursisten en andere professionals die ervaring hebben met werken in een bouwteam samen. Het met elkaar delen van praktijkervaringen en antwoorden zoeken op praktijkvragen is tenslotte veel leuker en leerzamer dan in je eentje achter een bureau zitten en zaken bedenken. Dit was ook meteen de belangrijkste feedback die we aan het einde van de middag ontvingen van de deelnemers.
 

Project van de gemeente Berkelland

Een belangrijke bijdrage aan het succes van de middag leverden Gerjan Gerrits, senior projectleider bij bouwteamaannemer Roelofs en Hans van den Berg, beleidsadviseur openbare ruimte bij de gemeente Berkelland. De gemeente Berkelland is voor het groot onderhoud wegen een meerjarige samenwerking aangegaan met aannemer Roelofs. Het project draait al twee jaar met succes en is een mooi voorbeeld van hoe samenwerken kan leiden tot maatschappelijke waarde.

Beide sprekers vertelden tijdens de praktijkmiddag over het waarom van deze aanpak, de aanbesteding, de doelen voor het bouwteam en de resultaten bij de onderhoudspraktijk en op het gebied van duurzaamheid en innovaties. 

Gerjan Gerrits: “Ik houd mij al jaren bezig met bouwteamprojecten en draag de verantwoordelijkheid voor zowel de tender,- bouwteam- als uitvoeringsfase van dit soort projecten. Een project aanvliegen als bouwteamproject heeft een andere kijk nodig op het uit te voeren werk, maar zorgt voor een optimaal projectresultaat, tevredenheid, efficiëntie en volledige transparantie. Ik krijg de meeste energie van samenwerken met opdrachtgevers en slimme dingen bedenken vanuit de 'best-for-project' gedachte."
 
Hans van den Berg: “Ik houd me bezig met de opgaven die de gemeente heeft in alle beheer- en onderhoudsaspecten binnen die openbare ruimte. Die opgaven vullen we steeds vaker samen met marktpartijen in, op basis van regionale partnerschappen. Het gaat om veel meer dan alleen asfalt draaien, want we werken tegelijk aan het professionaliseren van onze organisatie. Samen aanpakken dus!  Maatschappelijke waarde realiseren en tegelijk duurzaam en innovatief handelen. Tweefasencontracten (bouwteams) bieden hier enorm veel mogelijkheden. Ik heb gelukkig veel ervaring met het aanbesteden van en het werken in bouwteams en krijg er net als Gerjan energie van!”
 

Een mooie mix

Tot slot deelde CROW'er Joost Fijneman de fijne kneepjes van optimaal samenwerken met de groep. Al met al was de middag een mooie mix van inhoud, praktijk en ervaringen delen. Uit de feedback die we ontvingen, zijn dit soort praktijkmiddagen waarin we CROW-kennis vertalen naar het praktisch toepasbaar maken, zeer welkom. We hebben zelfs al een vervolgidee rondom het thema 'Slim specificeren'.

Heb jij ook een wens of idee voor een praktijkgerichte middag? Of wil je graag ook een Praktijkmiddag Bouwteams bijwonen? Neem dan gerust contact op CROW Academie via cursus@crow.nl.


Meer informatie

Delen via