Sla navigatie over
afbeelding

Terugblik webinar BIM: Implementatie van de Informatie Levering Specificatie

3 november 2021

Thema Assetmanagement

Redactie

Amin Aouadi, projectleider Wegbeheer bij Provincie Limburg, liet tijdens dit webinar op 15 oktober zien, wat er komt kijken bij de implementatie van de Generieke Informatieleveringsspecificatie.

Korte terugblik

Tijdens dit webinar vertelde Amin Aouadi over zijn leerproces en projectervaringen met informatieleveringen van het project Buitenring Parkstad Limburg, een verbindingsweg tussen een aantal omliggende gemeenten. Hierbij komt een groot stuk intern proces kijken: hoe regel je dit nou eigenlijk allemaal? Ook nam hij ons mee in het stappenplan voor het opstellen van een productiespecificatie aan de hand van een voorbeeld uit eigen praktijk. Als afsluiting kregen we te horen welke ambities de provincie Limburg heeft rondom het verbeteren van data-uitwisseling. Een tipje van de sluier: hoe meer we samen kunnen optrekken als sector, hoe beter!

Wil je meer weten? 

Bekijk het webinar

{^youtubevideo|(width)425|(height)264|(rel)True|(autoplay)False|(fs)True|(url)https://www.youtube.com/watch?v=A0OsNaX6sxY^}

Download de presentatie


Volgende webinar op 12 november

Bij assetmanagement van openbare ruimte en infrastructuur is de beschikbaarheid van de juiste, actuele en volledige data van de asset een ‘must’. Het gaat daarbij om grote hoeveelheden informatie. Informatiemanagement is daarom essentieel. Door het gebruik van een OTL (Object Type Library) creëren we gedurende de hele levenscyclus van een asset dezelfde informatieopbouw.

Met goede afspraken en standaarden kunnen we onze informatiestromen verbeteren, maar samenwerken blijft de basis. Het is dus mooi dat we kunnen werken met gestandaardiseerde objecten voor de Openbare Ruimte en Infrastructuur, maar daar zijn we er niet mee. Werken met data vraagt een verandering binnen de organisatie. Hiervoor moet je verschillende onderdelen in de keten binnen en buiten de organisatie verbinden. Maar wie doet wat en waar heb je elkaar voor nodig?

In deze sessie gaat Joseph Steenbergen, Programmamanager BIM bij Amsterdam, in op de samenwerking tussen de diverse rollen voor assetinformatiemanagement. Amsterdam is inmiddels vergevorderd met de implementatie van de IMBOR LD in Amsterdam en gebruikt de generieke Informatieleveringsspecificatie voor de data-uitvraag naar haar aannemers.

Wil jij erbij zijn op 12 november? Meld je hier gratis aan.

Meer weten over Bouwwerk Informatiemanagement? 

Bekijk onze themapagina.

Bekijk de BIM-opleidingen van CROW Academie.

Delen via