Over CROW
- Over CROW
- Organisatie en bestuur
- CROW Media
- Kennisclusters
- Werkgroepen
- Nieuws
-
Voor de pers
-
Persberichten
- CROW-jaarverslag 2011: toegevoegde waarde bieden
- Verbetert beplanting de luchtkwaliteit in de stad?
- CROW-publicatie 'Verkeerskundig beheer van regel- en informatiesystemen'
- CROW introduceert onlinecollectie Werk & Veiligheid
- Succesvol combineren van infrastructurele voorzieningen met bomen
- Implementatie UAV 2012 in RAW
-
Persberichten
- CROW et cetera
Werkgroep Baten van beheer openbare ruimte
Aanleiding
Bestuurders van gemeenten en woningcorporaties moeten beslissen over de hoogte van het beheerbudget voor de openbare ruimte, maar vragen zich af wat deze investering oplevert. Ze missen landelijke gegevens om de beheerkosten te kunnen vergelijken met de mogelijke baten.
Onderzoek
De werkgroep ontwikkelt kengetallen om beheerkosten te kunnen vergelijken met de mogelijke baten. Met het onderzoek wil de werkgroep bepalen wat de maatschappelijke baten zijn van een goed beheerde openbare ruimte. De werkgroep maakt bij het onderzoek gebruik van de landelijke maatschappelijke kosten/baten-analyse (MKBA-methodiek).
Beoogd resultaat
De werkgroep levert rond de zomer van 2012 het volgende product op:
- Publicatie ‘Maatschappelijke baten van beheer openbare ruimte’
In de publicatie staan de opbrengsten in euro’s, praktijkvoorbeelden en analyses van pilotprojecten.
Aansluiting
De resultaten sluiten aan bij de systematiek uit CROW-publicatie 288 ‘Kwaliteitscatalogus openbare ruimte’ en worden gekoppeld aan de kostenkengetallen voor de openbare ruimte.
