VISI-technische commissie

Werkwijze VISI technische commissie

VISI is de afgelopen jaren een volwassen communicatie-standaard geworden. Bij deze groei naar volwassenheid hoort een omslag van een op aanbod gerichte aanpak naar een vraaggestuurde aanpak. Deze omslag heeft in 2009 plaatsgevonden. In het kader van deze omslag is voor een hechtere samenwerkingsvorm tussen de VISI-gebruikersgroep en het VISI technisch comité gekozen. Daarnaast is een jaarlijkse roadmap opgesteld waardoor gebruikers weten hoe zij hun behoeften kenbaar kunnen maken en wanneer ze wat kunnen verwachten.

Jaarlijkse roadmap en werkwijze

De jaarlijkse roadmap ziet er als volgt uit:

  • Elk jaar in april worden gebruikerswensen en behoeften ingediend bij TC 
  • Uitwerking specificaties door het TC voor juli 
  • Validatie door gebruikersgroep voor eind september 
  • Release van richtlijnen en/of nieuwe versie systematiek op 1 oktober

Met betrekking tot de werkwijze worden de volgende stappen doorlopen:

  1. De gebruikersgroep inventariseert de wensen en behoeften
  2. Vervolgens voert de gebruikersgroep een review uit om draagvlak en prioriteit te bepalen en stelt eventueel een businesscase op. 
  3. Na vaststelling worden de wensen en behoeften bij het technisch comité ingebracht 
  4. Het technisch comité beoordeeld de wensen en behoeften op basis van impact en categorie (systematiek update, richtlijn of softwarefunctionaliteit) en geeft een terugkoppeling hiervan aan de gebruikersgroep 
  5. De richtlijnen en/of specificaties voor de behoeften die binnen de scope van het technisch comité vallen worden verder uitgewerkt. 
  6. In de gebruikersgroep wordt besproken of de uitgewerkte richtlijnen en/of specificaties in lijn liggen met de verwachtingen en worden vastgesteld. 
  7. Na goedkeuring door de kerngroep worden de nieuwe richtlijnen en/of nieuwe systematiek gepubliceerd.
     

Releasemanagement leveranciers

VISI leveranciers bepalen zelf wanneer en hoe vaak updates plaatsvinden op de eigen software.

Maar:
Voor elke release dient een compatibiliteitstest met andere leveranciers worden uitgevoerd. Leveranciers hebben hier binnen het technisch comité afspraken over gemaakt.

De reden dat deze afspraak is gemaakt:

  • voorkomen dat andere leveranciers last hebben van nieuwe releases
  • voorkomen dat eigen klanten, maar ook andere projectpartners problemen ondervinden door een softwarerelease. 
  • borging algehele kwaliteit van VISI voor gebruikers
Overzicht werkgroepen

Tip

VISI logo

Meer weten?
Op de speciale VISI pagina's vindt u alle informatie over het onderwerp.
VISI

Contact

Contact

Paul Jansen

Projectmanager

T:
0318 - 69 98 55 (inhoudelijke helpdesk)

Samenstelling

  • Michon Maas  (voorzitter)
    VISI / Gobar Adviseurs BV 
  • Paul Jansen (secretaris)
    VISI / CROW 
  • Peter Willems
    VISI / TNO Bouw 
  • Bert de Wolde
    Van Meijel Automatisering BV 
  • Jeroen Van Geijlswijk
    Infostrait 
  • Gé Spees
    Jeroen van der Burg
    Bakker & Spees Automatisering en Advies   
  • Mischa Simonis 
    Cenosco B.V.
  • Jos Hamilton
    Hamilton Consult
  • Antal van Deenen
    Pro4all

Het nationale kennisplatform voor infrastructuur, verkeer, vervoer en openbare ruimte

Titel

Body

Let op

Kies eerst een datum.