Zoeken

Staying mobile: guide to mobility management in ageing societies

Publicatie details
Onderwerp Beschrijving
Auteur: Matthias Fiedler & Bonnie Fenton
Bron: Aeneas
Datum: 29 april 2011
Pagina’s: 84
Type: Publicatie

Bekijk document

De groep 50-plussers groeit. Er liggen kansen om hun reisgedrag te veranderen. Daarvoor is het nodig om in te spelen op hun wensen en verwachtingen. Dat helpt deze doelgroep om langer mobiel te blijven.

Veel "jongere" ouderen maken geen gebruik van het openbaar vervoer of andere alternatieven voor de auto. De redenen die ze opgeven zijn: onveiligheid, onzekerheid, weing gebruiksgemak, imago of de kwaliteit van de dienstverlening.

 

Inhoud publicatie
De publicatie gaat in op het stimuleren van openbaar vervoer, fietsen, campagnes, mobiliteitsactiviteiten voor ouderen, fiets- en ov-cursussen voor ouderen, training van buspersoneel, dienstverlingen openbaar vervoer beter aansluiten op wensen van ouderen, persoonlijke marketing en buddy-projecten. De publicatie is een van de resultaten van het Europese Aeneas-project.

Life events
Tijdens de volgende "life-events" staan ouderen meer open voor verandering:

  • pensionering
  • grootouder worden
  • verhuizen naar appartement of aangepaste woning
  • ziekte
  • rijbewijs wordt niet verlengd
  • overlijden van de partner.

Meer informatie
De website van Aeneas bevat praktijkvoorbeelden, filmpjes, tools en studiemateriaal.

Bekijk document